Are you an Angel or a Devil?

AcasaFAQCautareInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Cherry Blossem

In jos 
AutorMesaj
Damonaddicted
Moderator

Data de inscriere : 07/05/2011
Varsta : 22
Localizare : somewher in this world:)

MesajSubiect: Cherry Blossem   Lun Mai 09, 2011 9:13 am

Capitolul 1

La academie a venit o fata noua:Sakura Haruno.Cautand clasa de biologie se intalni cu Hinata Hyuga care o ajuta sa gaseasca clasa,avand in vedere ca ea avea biologie.Dupa ora Hinata ii prezenta scoala lui Sakura
-Acela este Naruto Uzumaki,putin enervant,cu par blond iar cel cu care vorbeste este Kiba,iar fata cu evantaiul este Temari.Acela este Shino,care,probabil te va intreba care e gandacul tau favorit.
-Cine este fata aia,de langa baiatul ila dragut?
-Ea este Ino,iar baiatul acela este Sasuke;toate fetele sunt nebune dupa el.
Cand se auzi clopotelul toti copii intrara in clasa.Pe hol,Sakura si Ino se intalnesc,fac cunostinta,se inteleg bine,pana la un moment dat cand,intrara in clasa,mai erau doar doua locuri libere:unaul langa Sasuke si unul langa Naruto.Evident ca amandoua vroiau sa stea langa Sasuke,asa ca alergara ca sa ajunga la banca lui.Hinata ia pus piedica lui Ino,iar Sakura se aseza langa Sasuke.
Kakashi,organizatorul de echipe,intra in clasa:
-Buna ziua copii,am sa anunt echipele:echipa 6:Shikamaru,Chogi si Ino
Mintea lui Ino izbucnea de furia:,,cum n-am reusit sa intru in echipa cu Sasuke,am doi tantalai de partea mea,cel putin ma linisteste faptul ca Sakura nu e in echipa cu Sasuke”
Echipa 7:Naruto,Sakura si Sasuke
-Ti-am zis eu ca o sa fiu in echipa lui,spunand Sakura lui Ino
,,Doamne era bine in echipa si fara Sasuke;acum Sakura o sa stea numai cu el”gandi Naruto.
Echipa 8:Kiba,Hinata si Shino
Echipa 9:Ten Ten,Neji si Lee
Dupa ore,fiecare echipa is cunoaste antrenorul in curtea scoli.
Echipa 7 se intalni in fata scoli:
-Sunt Kakashi si voi fi antrenorul vostru.Pima misiune va fi maine la 7 in fata podului Hakarashi.Sa nu intarziati,da?
-DA KAKASHI!!!

Cred ca stiu ce ziceti…cum scrie fata asta un fic la ora 02:40 AM aprope 3?Poy uite raspunsul:cand am scris ,,cartea’’ eram un copil(bine,era anul trecut prin vara,dar toturi..:)acum am schimbat aprope tot din ,,carte’’;faza este ca atunci am scris ,,cartea” am facut 2 capitole,al doi-lea fiind cat un roman.Dar sa revenim…

Capitolul 2

La 7:00 dimineata,echipa 7 era la pod,cu exceptia lui Kakashi..
-El ne spune sa nu intarziem si culmea e ca el intarzie.
Dupa 10 minute,aparu si Kakashi.

deci...astept critici nu dure:x,foarte dure Wink
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/jessicabiel3?feature=mhum
Ada
Admin

Varsta : 20
Localizare : Acasa[:*]

MesajSubiect: Re: Cherry Blossem   Lun Mai 09, 2011 11:36 am

Pisi hai ca acum ma supar! Ce e asta? E prea scurt:((Sad((Sad(((Sad((Nu vreau scurt !! Eu vreau lung!
Vezi ca grebesti actiunea! 1.Tuh scumpa mea ai talent asa ca al doilea capitol il faci lung si faci in asa fel incat sa nu mai grabesti actiunea si pe langa actiune iti trebuie si descriere la greu asa cum ii place lu mami tau inteles? 2. Daca te superi face mami tau urat.Smile
Asa ca inafara ca ideea e cam hm....originala si chiar seamana cu povestea din animeul Naruto chiar foarte moolt.Deci imi place. Vreau next'ul. Spor la scris / la ..si corectat. Si daca nu pui next'ul in 2 timpi si 3 miscari nush ce nu'ti fac=))
Sus In jos
http://angelordevil.forumz.ro
Damonaddicted
Moderator

Localizare : somewher in this world:)

MesajSubiect: Re: Cherry Blossem   Lun Mai 09, 2011 11:59 am

gata mami am inteles..stiu ca grabesc actiunea pentru ca mi-a mai zis cineva....blah blah blah
oricum al 2lea capitol este cat un ,,roman"Smile)..
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/jessicabiel3?feature=mhum
The Role Model
Membri apreciati

Data de inscriere : 29/05/2011
Varsta : 28
Localizare : București

MesajSubiect: Re: Cherry Blossem   Mier Iun 01, 2011 2:19 am

Dacă vrei critică, critică să fie Smile
Uite, ideea ta nu e rea, adică, deh, și eu am un fic tot inspirat din ceva, deci faptul că tu te-ai inspirat din Naruto nu e o problemă. Problema e că nu toți cunosc universul Naruto. Spre exemplu, eu, în afară de 2-3 personaje și ideea de bază, nu știu nimic despre Naruto. Așa că frumos era ca în primul capitol sau chiar în primele două (dacă acțiunea va fi complexă în fic-ul tău), să descrii un pic elementele de bază: de unde a început totul, academia, personajele principale, intriga, în sine. Spre exemplu, eu nu am înțeles exact ce fel de academie e asta. Presupun că e ceva de genul de antrenat ninja sau samurai sau ceva pe acolo, dar nu știu, pentru că nu am văzut Naruto. O ușoară descriere fizică și morală a personajului nu strică niciodată. De exemplu, dacă tot sunt toate fetele nebune după Sasuke, explică-ne de ce. Nu-ți ia mai mult de 3 rânduri să scrii că are ochii verzi și părul nu știu cum și să arunci niște epitete.
Asta e prima critică, mai am destule în tolbă, dar sper, sincer, să nu te superi, ci să mă crezi că le fac pentru că îmi place să văd că oamenii sunt deschiși și acceptă și ideile altora. Aștept continuarea, poate mi se mai elucidează și mie misterele apărute după citirea primului post Smile
Sus In jos
http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com
Bomboni
Membri apreciati

Data de inscriere : 29/05/2011

MesajSubiect: Re: Cherry Blossem   Mier Iun 01, 2011 5:04 am

Imi pare rau dar sunt de acord cu deea:))

Nimeni nu te alearga. Stai linistita Very Happy. Adica, actiunea trebuie sa fie cat mai clara si cat mai captivanta sa zic asa Very Happy
E adevarat, unor[ cum sunt eu], nu prea le place sa bage o multime de epitete intr-o poveste. Dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa pui deloc.

Fi mai optimista si scrie mai relaxat.

Sunt foarte sigura ca va iesi ceva foarte frumos. In plus, fiind fana Naruto, stiu ca ai multe personaje acolo. Daca vrei, axeazate doar pe cateva, care iti plac tie mai mult.

Bafta :*
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cherry Blossem   

Sus In jos

Cherry Blossem
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Are you an Angel or a Devil? :: Fan zone :: Fiction :: Naruto-
Mergi direct la: