Are you an Angel or a Devil?

AcasaFAQCautareInregistrareConectare

Distribuiţi | 

El si ea

In jos 
AutorMesaj
Bomboni
Membri apreciati

Data de inscriere : 29/05/2011
Varsta : 22

MesajSubiect: El si ea   Dum Mai 29, 2011 10:01 am

In primul rand, acest fic nu se mai gaseste pe alte forumuri. Este o "noua" creatie sa spun asa. M-am inspirat dintr-o melodie care mi-a placut foarte mult si dintr-un film.
Tot ce pot spune este.. Have Fun! Sper sa va placa:D

El si ea

Prefata

Aaron a aflat foarte tarziu adevarul. Parintii lui i-au spus mereu ca Sabrina a plecat deoarece a vrut ea, caci s-ar fi saturat de viata pe care o ducea. Cica ar fi gasit un alt barbat, o persoana cu aceleasi vicii ca ale ei. Aaron nu a vrut sa creada asta, dar, cum zilnic parintii lui ii bagau aceasta replica in cap "A fost decizia Sabrinei", Aaron a inceput sa creada ca a pierdut 22 de ani, traind o iubire falsa.
Totusi, trecand aproape zilnic pe la "ingerasul lui", Aaron a dat odata peste sora lui, care stand in genunchi langa acel mormant, plangea, varsand o mare de lacrimi. Ea isi cerea scuze peste scuze, se ruga cu voce tare si saruta mormantul iar cand ochii eu umezi l-au vazut pe Aaron, s-a tarat pana la picioarele lui si a tipat de durerea care ii sfasia sufletul de cativa ani. Atunci, baiatul a inteles. Parintii Sabrinei, sora lui, mama si tatal lui, prietenii... toti... inclusiv Sabrina... l-au mintit.
Sus In jos
Dudah
Utilizator

Data de inscriere : 20/05/2011
Varsta : 20
Localizare : București

MesajSubiect: Re: El si ea   Dum Mai 29, 2011 10:28 am

Mi-ai atras atenția. Vreau continuareaaaa !!

Yo nu ma pricep sa fac fic-uri, da sa le apreciez stiu bine.

Hai cu continuareaaaa !!
Sus In jos
http://www.facebook.com/DudahAlex
Ada
Admin

Data de inscriere : 07/05/2011
Varsta : 20
Localizare : Acasa[:*]

MesajSubiect: Re: El si ea   Dum Mai 29, 2011 10:15 pm

Wow
Mai lasat masca. Nu am ce spune. Poate din urmatoarele capitole pot scoate o critica doua.
Deabea astept next'ul. Sper sa'l pui repede.
Siii te logg sa ma anunti cand pui urmatorul capitol.

_________________Semnatura_________________
” Zambeste celor care te urasc sa simta ura ta!”

“Zambeste celor care te iubesc sa simta dragostea ta!”

“Iar daca intr-o zi cel pe care-l iubesti te va trada zambeste sa simta indiferenta ta!”

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://angelordevil.forumz.ro
Bomboni
Membri apreciati

MesajSubiect: Re: El si ea   Lun Mai 30, 2011 3:24 am

Pai, ma gandeam sa pun urmatorul capitol maine ... cam asa. Povestea mea [Inceputul ei] este scrisa pe un caiet si nu am reusit sa copiez pe calculator. Maine o postez sigur Very Happy
Sincer.. prima data ma gandeam ca la 3 comentarii, sa pun capitolul I Smile)
Sus In jos
Bomboni
Membri apreciati

MesajSubiect: Re: El si ea   Mar Mai 31, 2011 6:52 am

[Vorbesc serios. Vreau pareri sincere, sfaturi..orice .]

Partea I

Viata lui Aaron a inceput ca orice viata. Familia lui a fost foarte bucuroasa cand a aflat ca bebelusul care a venit pe lume este un baietel. Mama lui l-a botezat dupa numele bunicului ei, Aaron. Un nume nu foarte comun dar foarte frumos.
La 2 anisori, baietelul era mereu vesel si plin de energie, de aceea, mama lui mergea zilnic cu el in parc.
Intr-o zi, plecand mai devreme decat plecau ei deobicei, Aaron si mama lui au dat peste o fetita de aceasi varsta cu el, insotita de mama ei. Cele doua doamne s-au asezat pe o banca, lasand copii sa se joace in voie.
Fiind neastamprat, in alergaturile lui, Aaron a dat din greseala peste fetita, aceasta dezechilibrandu-se si cazand. Aaron si-a cerut scuze si s-a asezat in fund ca sa fie precum fetita ... pe jos.
Ea s-a prezentat ca fiind Sabrina. Aaron a zambit si s-a prezentat si el. Apoi au inceput sa se joace pana au plecat fiecare la casa lui.
Dar destinul nu i-a lasat pur si simplu asa. Cei doi s-au reintalnit la gradinita, fericiti ca toamna i-a readus impreuna.
Mereu se jucau impreuna. Aaron era bucatarul, Sabrina clienta, Aaron era politistul, Sabrina hotul, Aaron era elevul, Sabrina era educatoarea si asa mai departe.
Nu erau zile in care cei doi sa nu se vada. Parintii lor se vedeau foarte des, iar cei doi aveau parte de joaca la maxim.
Dar dupa terminarea gradinitei, Sabrina s-a mutat in alt oras. Tatal ei tocami primise un loc de munca foarte bun si convenabil. Avea un salariu mult mai bun decat primul, iar casa ii era asigurata.
Astfel, Aaron a pasit pentru prima data in scoala fara Sabrina.
Timpul a trecut repejor, iar Aaron s-a imprietenit cu toti elevii din clasa lui, dar cel mai bine se simtea cu Roland, colegul lui de banca. Impreuna cu el, Aaron se juca fotbal, facea schimb de cartonase, desena si colora si mai ales vorbea de Sabrina.
Roland era singurul pusti care stia de aceasta Sabrina si care i-a promis lui Aaron ca nu va spune nimic nimanui, ca acesta va fi un secret bine pastrat. Dar dupa 3 ani, Roland a sesizat ca Aaron inca se gandea la prietena lui Sabrina, asa ca s-a decis sa vorbeasca cu mama lui, Bella. Ea a judecat ca ar fi bine sa discute cu parintii Sabrinei, ca cei 2 copii sa-si creeze o adresa de e-mail si sa vorbeasca in voie.
Zis si facut! Si asa, minunile tehnologiei erau la fiecare colt de strada! De ce sa nu profite de ele?
Inainte, Aaron si Sabrina isi vorbeau rar la telefon, dar acum isi scriau zilnic toate lucrurile care se intamplau.
La inceputul clasei a 5-a, spre bucuria lui Aaron, Sabrina s-a intors in oras cu familia ei. Ca sa-l faca mai vesel, a rugat-o pe mama ei sa o inscrie la aceeasi scoala cu Aaron.
Ce fericire pe capul lor a fost, cand s-au revazut! S-au luat in brate si nu le-a venit sa creada ca s-au scurs 4 ani. Erau mai mari, mai frumosi si mai buni prieteni ca niciodata.
Sus In jos
Lawiet
Membri apreciati

Data de inscriere : 21/05/2011
Varsta : 21
Localizare : Darmanesti

MesajSubiect: Re: El si ea   Mar Mai 31, 2011 9:19 am

Vrei pareri sincere??
Ai talent!Smile continua sa scrii Smile.Astept noul capitol , ai reusit sa ma faci si pe mine sa citesc Smile)
Sus In jos
The Role Model
Membri apreciati

Varsta : 28
Localizare : București

MesajSubiect: Re: El si ea   Mier Iun 01, 2011 1:40 am

Bomboni, felicitări. Știu că și sindromul fic-urilor tot de la mine îl ai. Te-am urmărit pe toate forum-urile pe care eram logați împreună și pot să îți spun că ai crescut într-un an cât alții în zece. Știi foarte bine că dacă te critic, nu o fac cu răutate, vreau doar să te apropii de perfecțiune. Știi că sunt perfecționist și, dacă ești sora mea, așa trebuie să fii și tu.
Revenind la fic... Știi că am citit deja câteva pagini din caietul tău, deci nu are rost să îți spun părerea, o cunoști. Aștept să ajungi la punctul în care nu cunosc încă povestea, până atunci citesc fiecare post, dar comentez când am ceva nou. Hai, baftă Smile
Sus In jos
http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com
Bomboni
Membri apreciati

MesajSubiect: Re: El si ea   Mier Iun 01, 2011 7:22 am

Multumesc mult:D

Voi posta Vineri [cel mai probabil] continuarea
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: El si ea