Are you an Angel or a Devil?

AcasaFAQCautareInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Recomandări de filme

In jos 
AutorMesaj
The Role Model
Membri apreciati

Data de inscriere : 29/05/2011
Varsta : 28
Localizare : București

MesajSubiect: Recomandări de filme   Mier Iun 01, 2011 12:59 am

Fiind un destul de mare cinefil, m-am gândit să deschid acest topic pentru a ne recomanda unul altuia filme. Ca să nu ne trezim cu o avalanșă de nume de filme venind de la fiecare, propun ca fiecare să recomande nu mai mult de 3 filme/reply și neapărat să bage o scurtă descriere a filmului, ca ceilalți să poată vedea dacă e pe genul lor filmul respectiv și, poate, chiar să se uite la el.
Încep eu:

Snatch - o capodoperă a regizorului Guy Ritchie. Una din cele mai bestiale coloane sonore se împerechează perfect cu una din cele mai întortocheate povești și cu cel mai pur umor englezesc. Rol epic al lui Brad Pitt, care interpretează un țigan.

Fight Club - un film psihologic de o complexitate formidabilă, despre nebunie și depresie, cu o altă coloană sonoră formidabilă. Și, da, tot Brad Pitt într-un rol foarte greu de interpretat.

10 Things I Hate About You - o comedie tipică cu liceeni americani, care se evidențiază prin umorul mult mai fin decât în obișnuitele filme de tipul lui și, mai ales, prin memorabilul rol interpretat de Heath Ledger.
Sus In jos
http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com
Bomboni
Membri apreciati

Data de inscriere : 29/05/2011
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Recomandări de filme   Mier Iun 01, 2011 5:35 am

Eu va recomand "Mr. Nobody", asta daca va plac filmele psihologice si daca Jared numai stiu cum [vocalist la 30 seconds to Mars] vi se pare un actor bun.

Am vazut filmul acesta aseara, pe HBO... din intamplare.Smile)
Cu greu l-am inteles, dar pana la sfarsit, totul devine clar Very Happy

Si cu adevarat... 10 Things I Hate About You este un film clasic care trebuie vazut :X
Sus In jos

Recomandări de filme
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Filme-Drama recomandari..
» Filme/Miniserii rusesti
» Filme romanesti din toate timpurile
» Experimente celebre si filme documentare
» Filme de suflet

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum