Are you an Angel or a Devil?

AcasaFAQCautareInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Adolescentii...

In jos 
AutorMesaj
Damonaddicted
Moderator

Data de inscriere : 07/05/2011
Varsta : 22
Localizare : somewher in this world:)

MesajSubiect: Adolescentii...   Vin Iun 03, 2011 11:32 am

[va rog vreau ceva sincer daca scrieti si imi spuneti ceva..am sa urmez sfatul lui RoleModel si am sa fac o prezentare Very Happy ]

Personaje:

Desi are doar 14 ani Georgiana (Georgy) are o multime de prieteni si probleme... parinti ei au divortat de cand e avea 6 ani si ea a ramas alaturi de soara sa mai mare la tatal ei care este un influent om de afacer. Georgy se cearta tot mai des cu tatal ei dar si cu viitoarea lui sotie mai ales pentu ca aceasta nu o lasa sa faca cea ce ii place....muzica Georgi are o trupa cu inca cati va preteni ai sa dar tatal ei nu este de acord cu ea...Georgy intra in anturaje periculoase merge foarte des in cluburi, fuge de acasa si ma tarziu se va apuca sa consume drogrui periculoase.

Laura (17ani): Este sora mai mare a Georgianei si in acelas timp si cea mai buna pretena a acesteia numai ca acesta de multe ori o aduce pe Georgy pe drumuri gresite pentru ca aceasta ii va face cunostinta Georganei cu oameni periculos
Mario(22ani): Un traficant foarte periculos dar si iubitul Laurei in timp acesta va avea niste confillicte cu Georgiana din care acesta nu va iesi tocmai bine.

Laurentiu (Laur) Vladescu: Tatal Gerogianei si al Laurei

Florentia: Mama vitreag a Georgeanei si a Laurei

Ioana(21ani):Matusa celor 2 fete si o foarte buna preietean a

Georgianei.Ea este singura care o poate intoarce pe calea ce buna

Cristina(17 ani): Ea este pretena Laurei si implicid a Georgeanei. Aceasta o invata pe Georgy numai lucruri rele.

Gasca:

Nick(15 ani):Este iubitul Georginei,chitaristul dar si una dintre vocile trupei iubitei sale.
Mihaele(14 ani):Desi la prima vedere pare fitoasa,este una dintre prietenele georgeanei dar si o buna dansatoare.
Diana(14 ani):Prietena Georgeanei si dansatoare in trupa acesteia.
Liviu(15 ani):El este prietenul cel mai bun al lui Nick si un foarte bun solist.
Maria,Livia,Tina(15 ani) sunt prietene cu georgiana si canta cu ea in trupa.

[incepe capitolul 1]

Georgy se trezeste foarte bine dispusa desi stia ca azi va avea foarte multa treaba. Aceasta coboara la micul dejun unde sa afla tatal ei alaturi de mama sa vitrega dar si Laura.
-Neata!
-Buna dimineata!
-Aveai de gand sa mai dormi mult?
Georgy nu lua in calcul intrebarea pe care i-o puse Flori si se aseaza la masa dar dupa cateva minute tatal sau o intreaba:
-Ce ai de gand sa faci azi?
Georgy se gandi putin si ii raspunse:
-Pai...o sa ma duc in oras cu Laura iar apoi la studio pentru repetitii.
-Laur ti-am zis sa ii spui sa inceteza cu prostiile astea. Spuse Flori
Georgy se ridica faorte nervoasa si spuse:
-De cand te intereseaza pe tine ce fac eu...apoi pleca suparata in camera ei.

Dupa un timp aceasta cobora si pleca alaturi de sora ei in oras.
In timp ce Georgy vorbea la telefon cu Nick . Laura se intanli cu iubitul sau Mario asta o intreba pe Laura:
-Cine e fata care vorbeste la telefon?
-Este sora mea mai mica.
-Draguta fata ar trebui sa o aduci diseara in club!
-Esti nebun! Nu vreau sa stea in preajma ta.
Mario arunca o privire furtunoasa apoi Laura ii zise
-Bine poate o sa o aduc si pe ea.
Trebuie specificat ca Mario avea o influenta foarte puternica asupra Laurei si acestea ii erea destul de frica de el.
Georgy termina de vorbit la telefon si vine fericita spre sora sa. Dar cand il vazu pe Mario ramase putin blocata apoi zise :
-Salut! Eu sunt Georgy tu....?
Mario zise zambind:
-Mario prietenul Laurei.
Laura zise destul de speriata:
-Haide Georgy sa mergem!
Acestea 2 plecara in timp ce Mario ramase acolo si isi zise;
-Pleci asa repede la`s ca vezi tu.

Dupa un timp cele 2 fete se intalira cu Nick. Georgy il imbratisa pe Nick si apoi Laura zise:
-Eu am plecat acasa Georgy, ne vedem diseara.
-Bine nici eu nu mai stau mult o sa trec pe la studio apoi vin acasa.

Seara la cina toata familia era relaxata si o atmosfera placuta plutea in aer pana cand suna telefonul. Laur se ridica si raspunde:
-Alo!
-Alo! Cine e la telefon?
-Sunt Cristina prietena Laurei pot vorbi cu ea?
-Da imediat...

-Laura!! Vino la telefon!
Acesta se ridica si se duse la telefon.
-Da ce sa intamplat?
- Ce faci fato? Nu mai dai nici un semn de viata?
-Bine sunt acasa.
-Pai nu vii in club e super atmosfera si Mario e cam iritat ca nu esti aici.
-Nu pot sa vin voi fi maine seara acolo.
-Bine faci cum vrei.Pa
-Pa
Aceasta inchise telefonul si se duse din nou la masa.

Inainde de culcare Georgy trece ca deobicei prin camera Laurei si o intreaba:
-Ce faci?
-Bine rasfoiesc niste reviste.
-De ce am plecat asa repede te-ai certat cu tipul ala....Mario.
-Stii ceva Georgy vreua sa stai foarte departe de oameni cum este el.
-Ce? E iubitul ta...
-Bine du-te si culcate
- Noapte buna! Vorbim maine!
-Pa

A 2 zi dimineata Georgy este trezita de telefonul care suna neincetat
-Alo!
-Alo! Cine e?
-Sunt Tina...Ce faci?
-Dorm...tu?
-Eu te-am sunat sa te intreb daca vrei sa vorbesti tu cu Laura sa mearga cu noi diesara in club?
-Pai fara ea nu putem merge?
-Nu o sa ne lase sa intram nu avem 16 ani..
-Bine o sa vorbesc cu ea am si eu chef de putina distractie.
-Sper sa o convingi.
-Oooo nu putem merge noi in seara asta cu Laura pentru ca noi in seara asta vom canta in club...
-Ooo da am uitat ....
-Le dai tu mesaje celorlalti sa le spui ca ne intalim la 8 la mine acasa? Ca mie imi e prea somn...
-Bine hai ca ne vedem diseara
-Pa.

Seara la 8 toti cei care foruma trupa ~Teenagers~ si cele 2 dansatoare s-au intalin si au plecat ii clubul unde aveau micul concert dar acolo erea si Mario alaturi de Laura si prieteana ei Cristina.

Dupa ce au cantat cele 3 melodii ale trupei si au incins atmosfera s-au asezat la o masa si si-au comandat niste bauturi. La un moment dat Georgy s-a ridicat sa se duca sa isi mai ia ceva de baut dar in timp ce se ducea s-a intalin cu Mario si Cristina, acesta a facut un chest din mana ca si cum iar fi salutat dar Mario a venit la ea si a intrebat-o:
-Ce mai faci?
Aceasta ia raspuns scurt:
-Bine
-Mi-a placut cum ati cantat.
Aceasta a vrut sa plece dar Mario a pinso de mana si ia zis:
-De ce nu vrei sa stai cu mine de vorba, nu iti fac nimi...
-Ma grabesc din cate vezi. Si aceasta a plecat.
La cati va pas se intali cu Cristian dar aceasta erea putin ametia asa ca Georgy nu vru sa stea de vorba cu ea.
A 2 zi Georgy trebuia sa se duca sa isi duca niste cd-uri cu inregistrarile sale la o casa de discur dar pe drum se intali cu Mario, aceasta se facu ca nu il vede dar el veni langa ea si o intreba:
-Ce mai faci?
Aceasta se uita in jur si ii spuse:
-Bine.
El o intreba:
-Vrei, aratadndui un pliculet (cu droguri ) pe care il avea in mana, dar aceasta il refuza si vru sa plece insa Mario ii puse pliculetul in mana si apoi pleca.

Ajunsa acasa Georgy se inaleste cu Ioana matusa ei aceasta se duce si aduce 2 sucuri si stau de vorba ,Georgy o intreaba:
-Tu ai experimentat lucruri noi?
-Da...imi placea sa incerc tot felul de nebuin inofensive.
-Si cand ai incercat toate chestiile astea?
-Pai...acum cativa ani in liceu. Dar dece intrebi?S-a inamplat ceva?
-De curiozitate...si nu nu sa intamplat nimic.
Aceasta se ridica si pleaca in camera ei.
Dupa un timp Laura se duce in camera lui Georgi si o gaseste putin cam ametita si o intreaba:
-Ce e cu tine?
-Nimic....
-Nu ma minti ce e cu tine?(aceasta dandusi seama ca este ceva neregula si ca poate avea legatura cu drogurile)
-Nu am nimic nu are voie sa imi fie rau sunt putin obosita acum dute si lasa in pace.(zicand astea pe un ton cam rastit)
Laura pleaca ingrijoarata

A 2 zi Georgy se trezste cu o durere de cap ia telefonul in mana si se uita le ceas se trezi repede din pat dandus seama ca este trecut de ora 10 isi lua repede niste haine si cobora la bucatarie, isi lua repede ceva de mancare si apoi se opri pentru a vorbi cu tatal ei:
-Ma duci si pe mine la scoala?
-Singura nu poti?
-Aproape am intarziat deci ma duci sa nu?
-Bien.
In masina Georgy il intreba pe tatal ei:
-Imi poti da niste bani?
-Ai inceput sa cheltui mai mult decat iti dau?
-Imi dai sau nu?
Aesta isi scoate portofelul si ii da feti o suma destul de mare.
-Multumesc lasa-ma aici.
Aceasta se prefacu ca intra in curtea liceului dar iesi imediat dupa ce tatal ei pleca, isi scoase si cauta un numar in agenta dar nu gasi nimic pleca in parcul unde merge mai mereu isi cumpara un suc si se ajeza pe o banca, dupa un timp prin fata ei trecu Mario aceasta il striga:
-Mario chiar pe tine vruiam sa te vad.
-Salut si tie ce treaba ai cu mine?
-Mai vreau si eu un pliculet....
-Nu pot sa te ajut?
-Am bani care ar fi motivul?
Acesta scoase inca un pliculet si il dete Georgy ii dete in schimb o suma de bain, Mario ii zise:
-Las-o mai usor cu astea mai bine apucate de fumat , aopi pleca.
Georgy isi lua rucsacul si se duse la un mic magazin din apropiere si ii ceru vanzatoarei cateva pachete de tigari dar aceasta ii spuse ca nu poate sa ii de pentru ca este minore, Georgy ii puse o suma de bain pe tejghea si ii spuse:
-Acum poti sa imi dai? Sau vrei sa ramai fara magazin?
Vanzatoarea scoase cateva pachete de tigari si i le dete, aceasta le lua si le puse in rucsac iar apoi pleca catre casa.
Ajunsa acasa Georgy intra repede si vru sa se duca repede in camera ei dar tatal ei care erea acasa o intreba:
-Ce ai facut la scoala?
-Bine, raspunse fata foarte scurt.
Tatal uitadu-se la ceas o intreba:
-Ai terminat mai devream azi?
-Da...nu am facut ultimele ore, ii raspunse ea si pleca in camera ei.
In timp ce Georgy fuma in camera ei Laura batu la use.
-Imediat! Striga aceasta fugind repede din pat si ascunzand pachetele de tigari.
-Salut ! ce faci?
-Bine vad ca esti foarte bine dispusa..
-Da, am avut o zi buna.
-Vrei sa mergem sa ne plimbam?
Georgy se uita putin in camera si spune:
-Nu, nu am chef acum pleaca.
Laura pleca uimita de comportamentul surori sale.

VA URMA
....
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/jessicabiel3?feature=mhum
Bomboni
Membri apreciati

Data de inscriere : 29/05/2011
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Adolescentii...   Vin Iun 03, 2011 11:46 pm

Sa stii ca idea asta, cu trupa -Teenagers- este una foarte buna Very Happy.
In plus, tipic, sunt mare fana a "povestiilor" cu adolescenti Smile)

Trebuie sa-ti spun ai niste greseli. Ai uite niste virgule, ai mai mancat niste litere, si cateodata nu eram sigura cine cu cine vorbeste,
Nu trebuie sa te grabesti sa postezi. Daca este necesar mai mult timp ca sa scrii ceva frumos, nu este o problema.
Stai calma.

Sper ca nu te-am suparat Smile
Sus In jos
The Role Model
Membri apreciati

Data de inscriere : 29/05/2011
Varsta : 28
Localizare : București

MesajSubiect: Re: Adolescentii...   Sam Iun 04, 2011 3:16 am

Trebuie să recunosc, sunt de acord cu Bomboni aici. Diferențele față de celălalt fic sunt evidente dar continui să grăbești acțiunea. Nu fuge nimeni de pe forum, toți care sunt interesați vor sta să citească fic-ul, chiar dacă evoluează mai greu. Încearcă să mai iei piciorul de pe accelerație și să descrii mai mult Razz
Sus In jos
http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Adolescentii...   

Sus In jos

Adolescentii...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Are you an Angel or a Devil? :: Fan zone :: Fiction :: Other Fics-
Mergi direct la: